​Vidanjör Ücreti

Vidanjör fosseptik çukurlarında biriken insan atıklarını çekmek için üretilmiş şehir ya da ilçelerde oluşan lağım tıkanıklarını açmak amacıyla kullanılan araçlardır.
Vidanjörün Teknik Özellikleri Nelerdir?
Yuvarlak şekilli silindir deposu mevcuttur.
Deposunun içinde hızı artırabilir dalga kıran özellik sistemi vardır.
Kendini otomatik yağlama özelliği olan yağlama sistemi vardır.
Vidanjör makinesinin yaklaşık olarak
17-18 metre uzaklık ve 2-3 metre derinliğe inme kapasitesi mevcuttur.
Emniyet sistemi gelişmiş olan pompa ve vakuma sahiptir.
Vidanjör Makineleri Kaç Ton İçerik Çeker?
Vidanjör makineleri araç kapasitesine ve sınıfına göre çektikleri içerik tonları değişmektedir.
  • Sınıf 1. 7-9 ton 3000 litre tank hacimli
  • Sınıf 2. 10-12 ton 4000 litre tank hacimli
  • Sınıf 3. 15-16 ton 6000 litre tank hacimli
  • Sınıf 4. 18 ton 8000 litre tank hacimli
  • Sınıf 5. 25-26 ton 12000 litre tank hacimli
  • Sınıf 6. 27-32 ton 15000 litre tank hacimli
Vidanjör Ücreti
Vidanjör hizmeti zor bir iştir. Güncel olarak baktığımızda vidanjör ücreti fiyatı 1400tl 1500 tl arasında değişmektedir. Türkiye’nin her yerinde vidanjör hizmeti veren çok firma vardır.
Kanalizasyon Sistemleri Ve Tıkanıklık Açma
Kanalizasyon hayatımızda oldukça önemlidir. Yapıların hijyen ihtiyacının başında yer almaktadır. Kanalizasyon sayesinde atıkların yapıdan uzaklaştırılması sağlanır. Bu atıklar lavabo, tuvalet, küvetten başlayıp kanalizasyon borusuna kadar iletilmektedir. Sistem içindeki bu tıkanma durumları çok rahatsızlık veren bir durumdur. İnsanların yaşam kalitesini olumsuz etkilemektedir. Evlerde yaşanan tıkanıklıkları kendi imkânlarınızla açamadığınız durumlarda devreye vidanjörler girmektedir. Vİdanjör hizmeti sağlayan bir firma aranıp yardımınıza koşmaktadır. Vidanjörler 7/24 çalışmaktadırlar. Özellikle Antalya 'da vidanjör hizmeti veren iyi firmalar bulunmaktadır. Vidanjör hizmetini bulunduğunuz ilin belediye irtibat numarasıyla da ulaşıp çağıra bilirsiniz.
Vidanjör Makineleri
Vidanjör işi yapan makinelerin kaliteli olması oldukça önemlidir. Aracın derine inme kapasitesi oldukça iyi olmalıdır. Tıkanıklık çok derinlerde ise vidanjör makinesinin ucunun uzunluğu o ölçüde uzun olmalıdır. Tıkanıklık açma sırasında makinenin önüne çıkan sert bir malzeme taş ya da daha farklı bir malzemeyi makine rahatlıkla kırıp tıkanıklığı ortadan kaldırabilmelidir. Makinenin motor gücüde önemlidir.