Vidanjör Kullanımı

Çeşitli noktalarda oluşabilen foseptik çukurlarındaki tıkanmaları çözen aletlere vidanjör ismi verilmektedir. Vidanjörler oldukça kullanışlı ve pratik araçlardır. Foseptik çukurlarda insan atıklarını çekerek veya iterek giderir. Bu atıkların gitmesi sayesinde tıkanıklık gidermiş olur. Vidanjör kullanmak oldukça uzmanlık gerektiren bir iştir. Vidanjör özenle kullanılmalıdır. Tıkanıklık birçok noktayı aynı anda etkilediği için çözüm hızlı olmalıdır.
Foseptik Çukurların Tıkanması
Foseptik çukurlar insanların tuvalet yoluyla geldiği bütün atıkları içermektedir. Bu nedenle birçok sebepten ötürü tıkanabilirler. Bu sebepler insan kaynaklı olabildiği gibi zamanla doğal yollarla da tıkanıklık görülebilmektedir.
Birkaç tıkanıklık sebebinden bahsedecek olursak;
  1. Belirli bir bölgede tüm binalardan gelen atıkların aynı yere dökülmesi.
  2. Atıkların içinde birçok doğada çözünemeyen madde olması.
  3. Su kesintileri sebebiyle belli bir süre susuz atık gelmesi.
  4. Yeterli su kullanılmaması durumunda atıkların ilerlememesi.
  5. Foseptik çukurların zaman içerisinde pas ve kir gibi sebeplerden dolayı tıkanması.
  6. Yanlış kurulan foseptik çukurları nedeniyle toprak altında kalmaları.
Bu nedenlerle tıkanan foseptik çukurları bir vidanjör ile hemen açılmalıdır. Bu yakında bulunan bütün binaları etkileyecektir. Koku bütün yapılar tarafından alınır ve oldukça rahatsız edicidir. Gider suyunun akması da etrafta bulunan bütün yapılar için kötüdür. Tüm atıklar gün yüzüne çıkar. Oldukça rahatsız edici bir görüntü oluşur.
Tıkanıklık Açma
Uzman ekipler sayesinde tıkanıklıklar anında çözülebilir. Vidanjör getirilerek foseptik çukurunun gider kısmından girilir. Tıkanıklığın hangi bölgede olduğu tam olarak belirlenemediği için bütün yol gidilir. Bütün yol boyunca tazyikli su ile atıklar ilerletilmeye çalışır. Eğer tıkanıklık bölgesinde su ile gidebilecek tıkanıklıklar varsa su ilerlemeye devam eder. Olmadığı durumunda tam tersi ekme işlemi yapılır. Atıklar çukura tekrar çekilerek tıkanıklık çözülmeye çalışılır.
Vidanjör Kullanımı
Vidanjör kullanmak oldukça zor bir iştir. Deneyimsiz kişiler tarafından giderlere zarar verilebilir. Uzman ekibimiz ile lağımlarda oluşan tüm sorunlar anında çözülür. 7/24 hizmet anlayışımız ile tıkanıklıkları çözmek için sürekli çalışma halindeyiz. Uzman kadromuz vidanjör hizmetini güvenilir ve oldukça kaliteli bir şekilde vermektedir. Foseptik çukurlarında oluşan sorunlar hızlıca çözülmesi gereken sorunlardır.