Vidanjör

Son zamanlarda vidanjör nedir? Sorusu çok merak ediliyor. Vidanjör, atık maddelerin transfer edilmesine yardımcı olan büyük bir araçtır. Bu araç çok farklı sistemlere sahiptir. Pompası sayesinde atık maddeleri toplar ve tanker sistemlerinde depolar. Çok farklı alanlarda farklı amaçlar ile hizmet sunan gelişmiş bir içeriğe sahiptir.

Vidanjör Ne İş Yapar?

Vidanjör hizmeti sunan çok sayıda şirket ve firma bulunur. Vidanjörler temizleme ve arındırma işlemleri için kullanılır.
Sunduğu bazı hizmetler şunlardır:
  • Çamur, kir, atık madde temizliği
  • Logar tıkanıklığı giderme
  • Vakumlama işlemleri
  • Temiz suların transfer edilmesi
  • Kanalizasyon olmayan yerlerdeki atık maddelerin temizlenmesi
  • Çevre felaketlerinin önlenmesi ve azaltılması
Bu işlemler bu araçlar yardımı ile daha kısa zamanda yapılmış olur. Şebeke sistemlerinde meydana gelen tıkanmalar için bu araçlar transfer edilir.

Vidanjör Ücreti Ne Kadar?

Vidanjör hizmetinden yararlanmak isteyen çoğu kişi kiralama fiyatlarını merak eder. Kiralama fiyatı işletmeye göre farklılık gösterir. Aynı zamanda kiralanacak olan saat dilimi de fiyatı değiştirir. Çok sayıda çeşidi mevcuttur. Kullanılan aracın kalitesi, çeşidi fiyat üzerinde etkili olan bazı faktörlerdir. Kesin bir fiyat bilgisi için bu hizmeti veren kişiler ile iletişim halinde olmak gerekir.

Vidanjör Çeşitleri

Vidanjörlerin kullanım alanına göre çok sayıda çeşidi bulunur. Küçük vidanjörler daha çok vakumlama işlemleri için tercih edilir. Fosseptik çukurlarda biriken atıkları uzaklaştırma konusunda oldukça başarılıdır. Tek dezavantajı küçük olduğu için yeterli depolama alanına sahip olmamasıdır.
Teleskopik emiş boomlu vidanjörler ise daha gelişmiş teknolojiler ile giderleri açar. Yüksek basınçlı su kullanarak gider açmak için ise kaset boomlu vidanjörler kullanılır. Bu vidanjör özel olarak tasarlanmıştır ve suyun transfer işlemlerinde de bunlardan faydalanılır. Temiz su transfer etmek için önemli araçlardır.