Logar Temizleme

Antalya Logar Temizleme
Logar şehir içinde lağım sularının ve atık suların gönderildiği altyapı sistemleridir. Logarlar kanalizasyon altyapısına ulaşmak amacıyla belirli aralıklarla kurulan baca sistemleridir. 
Logarlar sayesinde kanalizasyona ulaşıp kanal tıkanıklıklarını açabiliriz.  
 
Logar Tıkanıklıkları
Logarlar tıkanıklıkları çeşitli nedenlerden dolayı olur. Logar tıkanıklığına sebep olan en büyük sebep logar içine katı cisimlerin atılmasıdır. Atık sular katı cisimlerden dolayı gidemez ve logar tıkanır. Logar tıkanıklıklarının diğer bir sebebi de yılların getirdiği paslanma ve korozyondur. Kanallarda meydana gelen korozyon, çatlanma, kırılma vb etkenler hem kanalizasyon şebekesini tıkayabilir.  

Logar Tıkanıklığı Nasıl Açılır?
Logar tıkanıklıkları, logar temizleme makinesi ile açılır. Logar temizleme makineleri farklı özelliklere sahiptir. Logar açma cihazı logar başına getirildikten sonra logar içi kamera ile gözetlenir. Kameralı logar açma makinesi logarın içindeki tıkanıklığın türünü ve şeklini tespit eder. Logar tıkanıklığı bu şekilde belirlendikten sonra hem logar içinde hem de kanal içinde ilerleyebilen robot sayesinde tıkanıklık açılır. Robotun ucunda etrafına 360 derece ile basınçlı su püskürten bir sistem vardır. Bu sistem sayesinde tüm tıkanıklıklar kısa süre içinde açılır.

Antalya Logar Temizleme - Güven Vidanjör