Vidanjör

Tıkanmış kanalizasyonların, foseptik çukurların ve rögar kapakların ya da şehirde yaşanan tıkanıklıkların bir pompa aracılığıyla çekilerek taşınması için kullanılan araçtır. Taşıma tankeri vasıtasıyla taşınmaktadır.
Vidanjör sayesinde pek çok farklı alanlarda insanlar çamur, foseptik gibi çevreyi kirleten atıklar toplanır.Vidanjörler hastane,düğün yerleri, iş yerleri gibi birçok alanlarda kanalizasyona erişimi olmayan veya kanalizasyona erişim kısıtlaması olan ortamlar temizlenmektedir. Özellikle firma olarak www.antalyaguvenvidanjor.com insanların yaşadığı yerde daha temiz ve sağlıklı sağlıklı yaşamaları için vidanjör hizmeti vermekteyiz. Vidanjörlerin 3 çeşidi vardır:

Standart Vidanjörler

Bu tipteki vidanjörler daha çok rögarlardaki basit tıkanıklıkları açmak, foseptikleri düşük ölçekte çekmektir. Bu standart araçlarda taşınması gerekecek su ve atık sıvı miktarları düşüktür. Site foseptik tıkanıklıkları, şehir içinde yaşanan rögar kapak tıkanıklıklar standart vidanjörler sayesinde temizlenir.

Teleskopik Emiş Bomlu Vidanjörler

Teleskopik emiş bomlu vidanjörler, foseptik çukurlar ve kanalizasyon tıkanıklarını sahip oldukları teleskopik boomları ile açarlar. Tankın içindeki hava çekilerek dışarıya bir bölgeye hava ve su pompalanarak tıkanıklıklar giderilebilmektedir.

Kaset boomlu vidanjörler

Kaset boomlu vidanjörler, kanal açma bölgelerinin bir diğer ismidir. Bu modelde yer alan kaset boom ürünüyle birlikte temel her şey aynıdır. Bu tanımlar sizlere uzak olsa da vidanjör gerektiğinde sitemizi www.antalyaguvenvidanjor.com ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Vidanjör Ekipmanları Nelerdir?

Vidanjörler, atıkları içine çekerek, Santrifuj pompa yardımıyla atıkları kısa süreliğine depolayan tanklardan oluşmaktadır.

Vidanjör Ne İş Yapar?

Hava çekici borusu ile sıvı maddelerle temasa geçilmesinden sonra Santrifuj pompanın emme gücüyle tanklarını doldurur.

Vidanjör Nerede Kullanılır?

Santrifuj Pompa sayesinde emme sağlayarak şehirlerin kanalizasyon hatlarındaki tıkanıklar da oluşan sıkıntıyı giderir. Kırsal alanlarda ise Santrifuj Pompa ile foseptik çukurlarını boşaltma işleminde kullanılır.